OpenRails – CZ/SK verzia

OpenRails Monogame CZ/SK verzia

Dostává se vám do rukou upravená verze OpenRails, jejímž cílem bylo vylepšit nebo zcela předělat nedodělky, nedostatky a chyby, zanechané v oficiální verzi OpenRails. Jde to sice pomalu, ale člověk se učí za pochodu. Tím spíše, když vás pořád něco štve a vy nedokážete se svými znalostmi a schopnostmi s tím někam pohnout.Ten neustálý pocit zoufalství a hlavně beznaděje jednoho hlasu na oficiálním fóru OpenRails mě donutil zkusit si vše dodělat sám. Bohužel mé znalosti programování C# byly na bodu mrazu a tak nezbývalo nic jiného, než začít studovat a sosat z různých zdrojů. Po nějakém čase se to začalo zlepšovat a dnes již mám celkem slušnou orientaci v kódu OpenRails. Tato verze obsahuje jak grafické vylepšení, tak především zlepšení fyzikálního modelu simulace jízdy vlaku. Chtěl bych se tedy nyní s vámi podělit o produkt své snahy vyvíjet simulátor a ne pouhou arkádu.

OpenRails Monogame CZ/SK
Size: 49.04 MB
Version: 1.02b
Published: 3 mája, 2021

INŠTALÁCIA:

-Po stiahnutí OPENRAILS MONOGAME CZ/SK si balík rozbaľte programom 7-zip !!!

-Zložku OpenRails_CZSK si nakopírujte niekde na disk.

-Spúšťajte OpenRails.exe

Potrebné textury do trate
Size: 471 kb
Version: 0.1
Published: 9 apríla, 2021
 • RAR súbor rozbaľte programom 7-zip
 • Zo zložky Návestidla si nakopírujte súbor pre trať do podzložky OpenRails
 • Zložku Terrtex nakopírujte do trate. Teda do zložky Routes/ ( Vaša trať ) /
 • Zložku TEXTURES nakopírujte do trate. Teda do zložky ROUTES / ( Vaša Trať ) /

POZOR! nakopírovaním týchto súborov si prepíšete textúry, ktoré v klasickom OR a OR MG nebudú fungovať správne. Preto je dobre si urobiť zálohu trate pre OpenRails od ICIKA! Ak však budete používať iba toto OpenRails tak si nemusíte robiť zálohu.

Každý, kto si nakopíruje tieto úpravy si je vedomý že v Stabilnej verzii OpenRails a Openrails Monogame z ElvasTower nebudú určité veci fungovať korektne!!!

Manuál ako funguje OpenRails CZ/SK nájdete k stiahnutiu TU. : DOWNLOAD

Ako si nastaviť OpenRails CZSK? : DOWNLOAD

Kabíny pre OpenRails CZSK nájdete na tomto webe v sekcii Kabíny do OpenRails. Kabíny sú od 2.5.2021 kompatibilné s OR Monogame a OR Monogame CZSK.

38 myšlienok na “OpenRails – CZ/SK verzia

 1. Veľmi dobrá prerobená verzia OR ale bohužiaľ ma extrémne štve to že modely ktoré nepochádzajú z tejto stránky sú aktuálne nepojazdné pretože nevedia pracovať s touto verziou OR a tak 70% vozového parku z OR a MSTS na tejto verzii nikto nedá do kopy ( aspoň nie ja teda ). Veľmi ma to mrzí lebo normálne táto verzia funguje s mojim PC lepšie ako normálne OR ale proste ma štve že 70% modelov je tu nepojazdných. Je to škoda ale čo už narobiť. Nejde mi napr. 380, 150 atď.

  1. Treba čítať manuál. Po preštudovaní zistíš že treba mať nejaký ten zápis na zapnutie Hlavného vypínača v engu. Na dvojsystémových rušňoch je potrebné najskôr zdvihnúť zberač a potom zapnúť HV. Na jednosystémových rušňoch treba najskôr zapnúť HV a potom hore zberač. Toto všetko funguje ak máte nastavené MultiSystemEngine ( 0 ) v engu. Tento parameter je v návode vysvetlený.
   AK tento parameter Eng nemá. Správa sa ako jednosystémový, t.z. že najskôr HV zapnúť potom zberač hore.

 2. ako bolo spomínané, obria škoda že to funguje len na modeloch od vás, teda trištvrte mašín je nefunkčných. Ako napríklad rozbieham sa s Johnovou 754 005 krása užívam kvalitu a treba brzdiť a bum… nebrzdí :-D. Verím v to že budú majstri šikovní a fixnú to.

  1. No to bude skôr chyba v ladení engu. Určite nie na strane OR. Hlavne ak sa používa ladenie z MSTS. Ďalej je potrebné si pozrieť diagnostiku a cez F9 si vozne prepnúť do režimu R. Pozor.! vo vozňoch treba mať parameter BrakeMassP ( xxt ) a BrakeMassR ( xxt ) kde xx sú brzdiace hmotnosti. A parametre musia byť v sekcii Wagon.

 3. Chlapi, buďte trpělivý. Ono to nalazení vozidel zase nebude takový problém. Zkrátka nová fyzika hlavně brzd něco stojí. Ladiči už začínají pomalu chápat o co jde.

 4. A mohol by som sa spýtať aký zo pribalených súborov mám použiť na trať ŽSR 130 keď tam nie je pribalené sigcfg pre túto trať? Mám použiť ten z trate BP alebo ktorý. Díky za odpoveď

 5. dobré odpoledne, doposud používám poslední MG verzi s Icikovými shadery a super a tak jsem na to šel jako na MG verzi. Nakopíroval a v trati přepsal vše z Potřebných souborů. Po nastavení dle obrázků dám spustit, černá obrazovka, po chvilce spadne hra do lišty a teprve po nějaké době ji lze zase z lišty otevřít do fullscreenu. Kde může být chyba. Tohle mi MG verze ani stabilní verze nedělá, tam vždy vyskočí logo Openrails a v zápětí default obrázek dané tratě. PC mám přitom dost nabušené. Budu vděčný za každou radu.

 6. Mně to vyhazuje chybu system.unauthorizedaccessexception k souboru OpenRailsLog.txt
  Na 64bit verzi mi zase ukazuje nějaké chybějící soubory …

 7. Keď už sme to tu v komentároch tak krásne rozbehli. Podotázka… sú vozne z tejto stránky vopred ladené pre túto verziu ? Teda ak mám con zložený len z vozňov od vás nebude treba ladiť ? Ďakujem.

 8. Zdravím, Tato verze MG OR je skvělá, vše mi funguje, ovšem nechápu proč mám tak málo FPS, mám jich 13 a na víc se to nedostane, přitom když zapnu normální OR tak mám třeba i 80 FPS, ale na té MG verzi pouze 13, nevíte čím to je ?

  1. Zdravím, když s klasickou verzí OR dostanete max kolem 80 FPS, tak máte bohužel zřejmě nedostačující výkon pc. Co máte za hw ?

  2. Ja som na menej náročných trati mával tak 150 až 200 FPS na tratiach typu 321 a BP okolo 90 v Prahe a veľkých mestách 60FPS. V tejto novej verzii mám okolo 60 FPS a vo veľkých mestách 50FPS čo je dosť v pohode. Ak máte grafickú kartu od NVIDIE a ešte aj integrovanú v procesore tak choďte do nastavení grafiky a tam dajte pridať. V Tej zložke kde je Open Rails tak si nájdite aplikáciu RunActivity. A potom kliknite na ňu a dajte možnosti a vysoký výkon. Potom by to už malo ísť. 🙂

 9. Ahoj, tak ja som urobil všetko podľa návodu, ale na žiadnej loko neviem zdvihnuť zberač a nejak to rozbehať. Mohol by mi niekto poradiť, ako sa z toho vysomáriť? Čítal som návod, riadil som sa vecami odtiaľ ale nepomohlo mi to. Ďakujem

 10. Ahoj, poradí někdo zkušený? Mám stáhnutou novou verzi MG od Icika a na trati 321 mi nesvítí návěstidla i když přepíšu soubor co Icik má přibalený k MG (potřebné soubory). Díky za rady

 11. Ahoj mám MG verzi od ilcika ale bojuji s nastavením brzd na lokomotivách a vozech a ochranama. Pomohl by mi někdo nebo poradil s tím aspoň s jednou mašinou a jedním vozem? jsem docela kutil tak bych se s tím pral potom sám už nějaké zkušenosti s OR mám ale teď se trápím

 12. Všetko by bolo super, až na to, že mi buď nesvietia návestidlá alebo chýbajú komplet predzveste 🙂 má niekto nejakú radu? Trať 191-193

 13. Zdravím, menší dotaz…bude sa niečo robiť s tou napäťovou ochranou? Pri akomkoľvek menšom lagu čo trvá 0,0,00 ( 😀 ) mi zaúčinkuje podpäťová ochrana, to isté aj keď sa počas jazdy prepnem z kabíny na vonkajší pohľad…

 14. Poviem Vám tak chalani, zatiaľ ak pretrvávajú problémy, skúste hrať klasické OR MG. Chalani pracujú na update čo to dá a hlavne v rámci svojho voľného času. Uisťujem Vás že aj podpäťová ochrana bude poriešená + do Icikovej verzie sa dostane aj ARR. Teda aj toto už je poriešené teraz sa ladia detaily. Máte sa na čo tešiť. Takže majte chvíľu strpenia.

 15. Ahoj, všimnul jsem si, že když hru hrajete vy, tak tam nemáte takové ty hlášky, co přesně děláte, jak píše OP.
  Dá se to nějakou klávesou zkratkou vypnout?
  myslím takové to jako: Kontrolér: 76%, brzda: Švih, Houkačka: zapnuto
  Díky moc

 16. Všetko super, až na to že niektoré mašinky ťahajú o dosť horšie ako v klasickej verzii OR…Išiel som dnes vyskúšať trať 170 z BB hore so 757 a hneď za stanicou mi začala dosť klesať rýchlosť, pričom v klasickej verzii čo si pamätám tak som kľudne išiel 75 kmh.

  1. Môže byť že máš zatiahnutú ručnú brzdu na súprave ktorú povolíš cez F9 a potom si klikneš na rušeň a vagóny a dáš povoliť ruční brzdu

 17. Ja som to vedel že chlapci nesklamú. Konečne aj pre začiatočníkov alebo v mojom prípade pokročilých lenivcov 😛

 18. Nefunkčný rýchlomer vo všetkých caboch,i tých z tohto webu,v klasickej verzii fungujú,vo verzii 1.01 fungovali,čo som zatiaľ zisťoval,tak len u mňa,alebo je tu ešte niekto s týmto problémom?

 19. Zdravím 🙂

  Celý tento “projekt” se mi velmi líbí, ale mám jeden dotaz. Nevíte, proč mi nejde v OR otevřít Track Viewer?

  Předem díky za odpověď a hezký den,
  Martin.

 20. Zdravím, u nejakých z modelov mám problém taký že na rýchlomery ukazuje magickú rýchlosť 0. Deje sa mi to väčšinou na Trati 191-193

  1. V nastavení Open Rails si v obecnej sekci v priečinku jednotka tlaku nastav automatické a v priečinku ostatní jednotky nastav poloha hráča.Malo by to pomoct

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *